Poznaj moje doświadczenie i kwalifikacje
Jestem doktorem nauk ekonomicznych o specjalności: ekonomika rynku pracy, absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Trenerów Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyłam Podyplomowe Studia Europejskie (1998) na Odense University (Dania) oraz studia językowe (1996) na Uniwersitá per Stranieri w Perugii (Włochy). W 2019 r. ukończyłam Psychologię Pozytywną na podyplomowych studiach Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. W 2020 r. zdobyłam międzynarodową certyfikację Chief Happiness Officera. Jestem członkiem European Network for Positive Psychology i International Positive Education Network.
Specjalizacja
Moją specjalizacją trenerską jest obszar rozwijania potencjału osobistego na bazie psychologii pozytywnej, budowania poczucia własnej wartości, zarządzania emocjami i życia w zgodzie ze sobą. Moją domeną jest wzmacnianie dobrostanu we współczesnym świecie, na bazie talentów i mocnych stron charakteru oraz profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego. Dobre życie w dzisiejszym świecie niestałości, niepewności i szybkości to najważniejsza sprawa. Dbanie o zasoby osobiste staje się kluczowe dla przetrwania. A postrzeganie pracy, zawodu przez pryzmat realizowania swoich talentów i pasji to podejście gwarantujące zdrowe i szczęśliwe życie.
Doradzam szkołom i firmom prowadząc liczne szkolenia w zakresie odkrywania pozytywnego potencjału osobistego i w zespołach. Współpracowałam m.in. z: IKEA Polska, Grupa Wróbel – MERCEDES BENZ, Hevelianum, Powiatowe Urzędy Pracy, Wojewódzkie Urzędy Pracy, Urzędy Miasta, Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie, LECHIA Gdańsk, ARENA Gdańsk, Visit Gdańsk, szkoły i przedszkola. Stale współpracuję z Instytutem Rozwoju Osobistego GANESA.
Moje publikacje
Jestem autorką i współautorką ponad 100 artykułów i publikacji w dziedzinie dobrostanu, edukacji i rynku pracy. Autorką książki „Koniec z pracą?” wydanej nakładem Wydawnictwa Difin.
W październiku 2019 r. ukazała się moja kolejna książka: „Pasja życia – życie z pasją. Rodzicielstwo”.
Byłam moderatorem sieci Edukacja i Wiedza w projekcie Foresight Pomorze 2030 i współtwórcą scenariuszy rozwoju pomorskiej edukacji. Moderatorem panelu Pomorskiej Sieci Tematycznej ds. wysokiej jakości kształcenia zawodowego i ustawicznego Pomorskiego Obserwatorium Procesów Adaptacyjnych. Członkinią Gdańskiej Rady Oświatowej w latach 2011-2015. Inicjatorką i organizatorką Debat Młodych Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego. Prowadziłam w 2016 r. cykliczny program w TVP Wrocław „Czas na pracę – praca na czasie”.
Wystąpienia naukowe
Byłam prelegentką w dziedzinie potencjału współpracy międzypokoleniowej na licznych konferencjach i seminariach, w tym ostatnio: na dwóch konferencjach w 2019 r. w Oleśnicy: „Pasja, profesja, powołanie” (23.10.2019) oraz „Komunikacja międzypokoleniowa w pracy, w domu, w szkole” (16.11.2019), w Skierniewicach – konferencja „Pasja, profesja, powołanie” (21.10.2019). W 2018 r. na konferencji w Łodzi – „Pokolenia na rynku pracy – wartości, zasoby, kariera” (14.11.2018). Uczestniczyłam w panelu eksperckim – Pierwszym Dolnośląskim Kongresie Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju” we Wrocławiu (6.03.2018). W 2016 r. na konferencji WUP w Gdańsku „Pokolenia X, Y, Z na rynku pracy – współpraca i komunikacja” (26.10.2016) i konferencji we Wrocławiu „„Pokolenie Z weszło do gry” (16.03.2016).
A prywatnie…
Pasjonatką podróży i poezji haiku. Zgłębiam tajniki fotografii przyrodniczej.
Moje TOP 5 talentów Gallupa to:
- Strateg,
- Zbieranie,
- Intelekt,
- Empatia,
- Współzależność.