03.01.2019

Autor: Tomasz Mrozek

 „Nie idź tam, gdzie może prowadzić ścieżka, zamiast tego idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw za sobą ślad.”

Ralph Waldo Emerson

Pewne rzeczy i pewne tematy nosisz w sercu, aż dojrzeją. Zatem teraz jest najlepszy moment na historię mojego logo. Jest ona dość prosta ale dla mnie wyjątkowa. To historia rodzinna. Zaprojektował je i stworzył mój młodszy syn, gdy byłam na wyjeździe szkoleniowym. Zrobił logo z plasteliny. Miało być takie „moje”, „nasze”. Często rozmawialiśmy o tym w domu, z grafikami, szukaliśmy inspiracji.

Jakież było moje zaskoczenie, gdy je zobaczyłam! Było prześliczne, takie właśnie „moje” i zrobione ręcznie. Poza tym, było dla mnie niespodzianką, którą przygotowali moi domownicy, co mnie do głębi poruszyło. Wiedzieli, że poszukuję i poszukiwali ze mną…Logo zrobione z sercem, bo każda litera wymagała pomysłu, uwagi, precyzji. Za każdym ruchem kryła się włożona w pracę energia i miłość.

Moje logo z plasteliny jest doskonałe w swej niedoskonałości i oznacza twórczość,  plastyczność. Plastyczność na zmiany, na siebie, na drugiego człowieka, nieustanną zdolność do przemiany, do tworzenia, do kreowania swojego życia i jego akceptacji. To plastyczność naszego mózgu, naszych decyzji, wyborów. Jesteśmy ciągle w ruchu i mamy wpływ na siebie i na innych. „Movus movere” czyli „wprawiać w ruch”. Niebieskie części logo: „move us” oznaczają „porusz nas”. Poruszaj nas, wywieraj wpływ, oddziałuj, zaznaczaj swą obecność. Bądź twórcą, bo masz wpływ. Na co masz wpływ…?

To logo to ja. Symbolizuje uczucie, więź, bliskość, troskę, zaangażowanie, radość, moc i energię. Mnóstwo dobrej energii!


Komentarze(0):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry