18.04.2019

Autor: Tomasz Mrozek

„Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć.”
Paulo Coelho

Dziś Moja Mama obchodzi urodziny. Wyjątkowe – tak jak ona. To szczególny dla nas wszystkich czas. Bo Ona jest szczególna. Świętujemy z uważnością i radością, tak jak Ona nam daje uważność i radość.

Moja Mama ma piękny uśmiech i doskonałe poczucie humoru. Jej ciemne oczy są szczere. Oczy jak korale. Świdruje nimi Wszechświat. Wgryza się w prawdę. Moja Mama jest prawdziwa i zawsze pokazywała mi prawdę. Nawet trudną. Jest odważna. Dzięki Niej i ja „idę wyprostowana wśród tych, co na kolanach”, jak pisał Herbert. Niełatwe ale daje ogrom satysfakcji i spełnienia.

Za Jej sprawą jestem wolnym człowiekiem. Nie hodowała mnie na swoje podobieństwo ale dawała mi wolność. Oczywiście, że się bała ale wiedziała, że nie jestem Jej własnością.

Moja Mama wierzy we mnie. Powtarza często słowa Paulo Coelho: „Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć.” I ja staram się to przekazać dzieciom.

Moja Mama jest młoda. Hartem ducha, humorem, refleksją, dyskusją. Tryska energią. Potrafi spakować się w jeden dzień w małą walizkę i ruszyć na koniec świata. Dziarska, kiedy my słabniemy. Nie ustaje w byciu sobą i byciu taką, jaką chce być. Niczego nie musi. Wszystko może. Żyje ze spokojem, przyjmując każdy dzień jak dar. Jest piękna w sobie i to piękno daje innym. Gromadzi nas wokół siebie.

W tym dniu szczególnie dziękuję za Dar, którym Ona jest…

Autor: Tomasz Mrozek


Komentarze(4):
  1. Arek pisze:

    Piękne słowa o pięknej Mamie …

  2. Kasia pisze:

    Piękny wpis Serdecznie życzenia dla mamy pozdrowionka ze Świdnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry