24.10.2019

Autor: Anna Hildebrandt-Mrozek

„Poszedłem do kwiatów,
Spałem pod nimi,
Taki był mój wolny czas.”
Buson

Oto i kolejna, obiecana przeze mnie we wrześniu, niespodzianka. I dowód na to, że marzenia się spełniają! Za miesiąc, w dniach 22-24 listopada 2019 r., w przepięknym miejscu Płonina, odbędą się jedyne w skali kraju „Warsztaty Dobrego Snu”, które organizuję wraz ze Schroniskiem Turystycznym Orle.

Listopad to dobry czas na praktykowanie dobrego, zdrowego snu. Po intensywnej wiośnie i pracowitym lecie część zwierząt układa się do zimowego snu. Zbierają zasoby i poszukują wygodnych legowisk. I my w tym czasie zapraszamy, zgodnie z naturą, do zwolnienia tempa i przyjrzenia się swoim zasobom przed zimą. To czas na dobrą regenerację.

O warsztatach opowiadałam w marcu 2018 r. we Wrocławiu, w czasie mojego wystąpienia pt. „Zdrowy sen w dobie nowych technologii” na konferencji edukacyjnej, przygotowywanej corocznie przez Instytut Talentów Flashpoint dla dyrektorów szkół. O śnie pisałam na blogu. Miejsce warsztatów jest nietuzinkowe, bo w Płoninie natura łączy się z historią średniowiecznego zamku Niesytno, z którego do dziś pozostały ruiny.

Warsztaty zrodziły się z idei połączenia:

  • współczesnej wiedzy dotyczącej funkcjonowania naszego organizmu,
  • trendów globalnych związanych z zanieczyszczeniem świetlnym oraz
  • unikatowych walorów przyrodniczych, które sprzyjają naszej regeneracji.

Pracuję z osobami często wypalonymi zawodowo, życiowo, przemęczonymi, obciążonymi chronicznie stresem. Zbadałam na własnej skórze, że bez regularnych wizyt w lesie i obcowania z naturą nie udaje nam się zregenerować, szczególnie, gdy prowadzimy aktywny tryb życia i nasze zasoby się wyczerpują. Jeśli sami nie zadbamy o siebie, w jaki sposób będziemy dbać o innych…?

Na bazie wiedzy, praktyki zawodowej i osobistych doświadczeń stworzyłam autorski program warsztatów, łączący naukę z wypoczynkiem, refleksję osobistą z regeneracją, przyjemność ze wzmacnianiem swoich zasobów.

Trzy warsztatowe dni to czas obserwacji siebie i swoich nawyków, w kameralnej atmosferze, z dala od zgiełku cywilizacji. Natura zawsze pomaga znajdować najlepsze odpowiedzi na nasze pytania, a życie w zgodzie z naturą daje nam zdrowie, siłę i pozwala odbudować nasze zasoby.

Dlatego zapraszam już dziś na wyjątkowe „Warsztaty Dobrego Snu” a więcej dowiesz się ze strony www.dobregosnu.pl

Życzę Dobrego Snu!

Autor: Anna Hildebrandt-Mrozek


Komentarze(0):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry