06.02.2020

Autor: Anna Hildebrandt-Mrozek

Po śnie
Jak rzeczywisty
Jest irys.
Sushiki

W ostatnim czasie dużo rozmyślam o talentach Gallupa. Można je sobie zdiagnozować i…włożyć do szuflady. Ale można szukać korzyści z ich wykorzystania, rozwijania na ich podstawie mocnych stron, tak prywatnie, jak i zawodowo. O talentach Gallupa w wersji rodzicielskiej pisałam już na moim blogu.

Ciągle rozmyślam, jak moje talenty wykorzystać jeszcze skuteczniej, jeszcze praktyczniej?

Mając talent współzależności i intelektu, nie jest to wcale zaskakujące, że myślę i szukam powiązań. Intelekt skupia się na myśleniu i wymyślaniu nowych rzeczy, a współzależność łączy. Znajduję powiązania różnych dziedzin, a intelekt jeszcze to zasila wiedzą i zdobywanym na różnych polach doświadczeniem. Strateg tworzy wyjątkową układankę tam, gdzie inni nie widzą rozwiązania. Dla mnie nie ma sytuacji bez wyjścia. Strateg wykorzystuje wszystkie talenty, by konstruować coraz to nowsze, lepsze rozwiązania. One po prostu same powstają w głowie, a najczęściej, gdy odpoczywam, jestem w lesie, nic-nie-robię. Wtedy talenty zaczynają tańczyć w mojej głowie.

Talent zbierania jest „paliwem” dla pozostałych talentów. Kolekcjonuje informacje, wiedzę, doświadczenie, emocje, przeżycia, ludzi, wydarzenia, filmy, książki, cytaty. Nie ma przypadkowych spotkań, rozmów. Wszystko się przydaje, bo współzależność nadaje nowy wymiar, nowy sens, odkrywa nowe związki między ludźmi, sytuacjami, a strateg to strategicznie wykorzystuje.

Empatia pozwala mi zrozumieć, wejść w cudze buty. Pozwala być uważnym na człowieka i jego stan emocjonalny. Empatia to dar bycia z drugim człowiekiem, towarzyszenia – w radości i w smutku. Zatem jestem i dzielę się tym, czym potrafię.

Talenty są piękne. Odkrywam ich potencjał każdego dnia na nowo. Łączę, poszukuję, tworzę scenariusze rozwoju dla innych i dla siebie. Empatia i współzależność pozwalają mi smakować je i cieszyć się wymiarami, które są czasem niewidoczne. To podróż, która nigdy się nie kończy. Każdy dzień przynosi nowe okazje do cieszenia talentami. Znasz to uczucie? Jeśli nie, osobiście się o tym przekonaj! Link do testu znajduje się tu. Powodzenia!


Komentarze(0):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry