02.07.2020

Autor: Anna Hildebrandt-Mrozek

Rzeczy się nie zmieniają.
Zmieniamy się my.
Henry David Thoreau

Przyszły wakacje i przyszedł czas na przerwę, również w publikacji na moim blogu. To przestrzeń dla rodziny, oddechu, refleksji, nowych pomysłów, czytania, odkrywania, uczenia się, zabawy, uśmiechu. Wyjścia poza schemat:) I zatęsknienia.

Więc milknę i staję w zasłuchaniu – innych i świata.

„Kiedy więc słuchamy kogoś bez reszty, z uwagą, słuchamy nie tylko słów, ale także uczucia, z jakim coś jest wyrażane, słuchamy całości, a nie części.” Jiddu Krishnamurti

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury moich wcześniejszych wpisów. Uzbierało się ich sporo od 20 października 2018. W każdy czwartek pojawia się coś nowego. Zachęcam do refleksji nad tekstami i zdjęciami. Od poprzednich wakacji były wpisy francuskie, leśne, górskie, i pandemiczne, o rodzicielstwie z pasją, praktykowaniu uważności na łonie natury, dyktacie liczb, relacjach, rodzinie, nadziei, dumie, poczuciu własnej wartości, różnicach kulturowych … O smakowaniu życia i jego codzienności. O byciu tu i teraz i poszukiwaniu szczęścia w każdych okolicznościach, nawet w czasach zarazy.

Sporo się w tym ostatnim czasie zmieniło. W nas.

Pandemia zmieniła nasze postrzeganie otaczającego świata,  drugiego człowieka. Wpłynęła na nasze serca i umysły, pokazała nowe kierunki, rozwiązania, nowych ludzi. Przekonaliśmy się, że potrafimy wytrwać. Zbliżyliśmy się do siebie i naszych dzieci. Doświadczyliśmy, jak małe rzeczy potrafią najbardziej ucieszyć, a te „większe” możemy odłożyć na później. I jak potężne są w nas pokłady wdzięczności i nadziei.

Okazało się, że autentyczne przeżywanie szczęścia i pozytywnych emocji nie zależy od tylu dziwnych konstruktów i ograniczeń, które mieliśmy w głowach. A bycie szczęśliwym to pewien stan, na który się sami decydujemy – mimo niepewnych czasów.

Nie wiemy, co będzie dalej … ale możemy z tym dobrym stanem pozostać na dłużej, bo na to akurat mamy wpływ.

Tego Wszystkim Czytelnikom z serca życzę:)

Do zobaczenia na blogu w czwartek, 3 września 2020.


Komentarze(0):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry