21.01.2021

„Kobietę otwiera się słowami.”
Manuel Vincent

Babcia – babunia, babuszka, biba, po włosku nonna. Dziś obchodzi swoje święto.

Wspomnienia o moich babciach są mgliste. Niestety. Dlatego pielęgnuję w sercu to, kim babcia jest dla moich synów.

Źródło Rodzinnej Pamięci, Ostoja, Narratorka, Serdeczna Przyjaciółka, Inspiratorka, Szczery Doradca, Mediator, Bufor Trudnych Emocji, Słuchaczka, Motywator, Mistrzyni Dobrego Smaku i Stylu, Uważna na Piękno, Towarzyszka Podróży, Nauczycielka Dobrego Humoru, Wyjątkowa Kobieta, Fantastyczna Dziewczyna…mogłabym tak wymieniać w nieskończoność! Nasza miłość i wdzięczność nie zna granic…

Jest żywa w ich życiu, aktywna i obecna. W realu i online. Zawsze blisko. Gotowa do wsparcia i dobrej zabawy.

Jest nie tylko mądrą kobietą, z bogatym doświadczeniem życiowym, ale i cudowną, barwną postacią o wspaniałych pasjach, marzeniach, tęsknotach. Najlepszy Organizator w podróży. Przemierzyliśmy wspólnie tysiące kilometrów, w Europie i w Azji, a jej ciekawość świata, otwartość na nowe doświadczenia, gotowość do dużego wysiłku była dla mnie zawsze wzorem do naśladowania.

Znawczyni muzyki, historii, kulinariów, pasjonatka włoskich ścieżek i włoskich klimatów. Czasami przez nas nazywana: Włoszką.

Wizerunek „babci” w naszej kulturze to postać starszej pani, w fartuszku i bamboszkach. Mówimy o starszych osobach „seniorzy”, „nestorzy roku”, „staruszki”. Czasem mam wrażenie, że w tym bardzo nowoczesnym świecie uplasowaliśmy ich gdzieś na marginesie…i widzimy tylko osoby „do obsługi”. Media też kreują taki wizerunek, szczególnie widoczny w reklamach skierowanych do tej grupy wiekowej.

Ja zachęcam do innego spojrzenia. To cudowne dziewczęta i chłopcy, którzy jeszcze chwilę temu mieli po 18-20 lat i odkrywali swój świat, spełniali marzenia, mieli wigor, energię, szyk i styl.

Widzisz ich…? Słyszysz…?

Piękni, przystojni młodzieńcy i fascynujące, atrakcyjne młode damy… pachnący, z błyskiem w oku, interesujący, pociągający…wartościowi, bo to zasób ponadczasowy…

Tacy są nieustannie. W sercu, w środku, nadal mają tęsknoty, marzenia, potrzeby.

I mają prawo do szczęścia.

Ludzie w drodze

Komentarze(0):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry