02.09.2021

„Jeżeli znasz Miłość, poznałeś także Duszę Wszechświata, która jest Miłością”.
Paulo Coelho

Z początkiem roku szkolnego i ja wracam z cotygodniowymi wpisami na blogu. Cieszę się bardzo, bo mam dużo zapału i energii do działania. A skąd ta energia?

U mnie – z lasu. Bieszczadzkiego lasu. Obcowanie z dziką przyrodą mnie wzmacnia na długi czas. A ta bieszczadzka przyroda taka właśnie jest – nietknięta, bogata, soczysta, pachnąca, przenikająca…Zanurzam się w niej i zapominam o całym świecie.

Dobra zmiana perspektywy.

W Bieszczadzkim Parku Gwiezdnego Nieba byliśmy akurat w czasie deszczu spadających gwiazd (Perseidów). Tam doświadczyłam autentycznej ciemności – gwiezdności. Mogliśmy uczestniczyć w pokazie Drogi Mlecznej, organizowanym przez pasjonatów: Pavola Ďuriša i Edytę Marię Wyban. Trafiliśmy na świetne warunki pogodowe, więc nocami zadzieraliśmy wysoko głowę…

Namacalność Drogi Mlecznej, ciemność i cisza zmieniają perspektywę. Sprawy Ziemi, nasze, ludzkie nabierają innego wymiaru.

Zatem, baterie naładowane i pełna gotowość do celebrowania II Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. To już za dwa tygodnie:) W ramach wydarzenia zapraszamy do zmiany perspektywy. Spojrzenia na swoje środowisko pracy, szkoły, życia z pozytywnego punktu widzenia. Mogą w tym pomóc warsztaty PERMA(H), które odbywać się będą każdego dnia od 20 do 25 września. Będziemy szukać odpowiedzi na to, jak poszczególne elementy modelu PERMA(H) wpływają na nas i na efekty naszych działań? Na co mamy realnie wpływ?

Dołączysz?

Fot. Tomek Mrozek

Komentarze(0):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry