07.10.2021

„Jedną z tajemnic szczęśliwego życia, są nieustanne maleńkie uczty.”
Iris Murdoch

Czy to już koniec…?

Zakończyliśmy świętowanie II Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole, który odbywał się w dniach 20-26 września 2021. To był fantastyczny czas eksplozji pomysłów, kreacji, odwagi nauczycieli, dzieci i młodzieży, za który z całego serca dziękuję.

Ruszyliśmy inauguracją w Hevelianum w Gdańsku, zakończyliśmy na Inspiracjach 2021 w Warszawie, a w poniedziałek, 27 września, na Konferencji Podsumowującej online rozmawialiśmy o tym, co się wydarzyło. Kilka słów na ten temat na moim FB – tu. Do tej konferencji i eksperckich głosów będę jeszcze w moich wpisach wracać.

„Szczęścia w szkole” doświadczaliśmy w całej Polsce, co pokazuje poniższa mapa.

Świętowanie II Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole

Mapa jest w trakcie tworzenia. Już niebawem pojawi się ona wraz z Waszymi relacjami na stronie: www.happinessatschool.pl

Nagraniami, fotorelacjami, opisami będziemy się delektować jeszcze długi czas. Będę na stronie FB: Happiness at School systematycznie pokazywać Wasze dzieła. To są takie maleńkie nasze uczty. Tydzień Szczęścia w Szkole się skończył ale nasze celebrowanie może trwać. Nie chodzi o to, by podsumować w słupkach, kto dalej, bardziej, mocniej, ale by docenić – każdą szkołę, przedszkole, osobę. Docenić siebie.

Zabraliście głos, zajęliście stanowisko.  

Doceniam i z serca dziękuję – za Waszą otwartość, zaufanie, gotowość do aktywności i dzielenia się tym, co czujecie, myślicie, robicie. W ten sposób uznaliście, że szczęście jest dla Was tematem ważnym, który jest obecny w szkole. W jaki sposób? To zależy tylko i wyłącznie od Was:)

Czym jest dla mnie szczęście w szkole? Zaprosiłam Was do odpowiedzi na to pytanie. Głosów było wiele. Zachęcam do zapoznania się z nimi na FB pod hasztagiem: #tydzienszczeciawszkole i @happinessatschool a także przeglądając w Google strony www szkół, wpisując po prostu hasło: „tydzień szczęścia w szkole 2021” albo „Happiness at School”.

Szczęście w szkole to dla Was m.in.: przyjaciele, miłość, decyzja, coś nieuchwytnego, rodzina, praca, pies, miłość do tego, co się robi, radość budzenia się każdego dnia, koledzy, koleżanki, pomaganie, nauka, świetlica, poznawanie innych osób, szkolne wycieczki, gdy nauczyciel odwoła sprawdzian, dobre oceny, przerwy między lekcjami, obiady, gra w piłkę, ulubione lody, treningi, gdy udaje się coś, co jest bardzo rzadkie, gdy nie jesteśmy odrzucani.

Cieszyliście się, że sprawiliście sobie radość. Odważyliście się powiedzieć, co jest dla Was ważne! Otworzyliście – na poznanie siebie nawzajem.

Przykłady dobrych praktyk w obszarze celebrowania szczęścia za tydzień. A na koniec cytat z artykułu, który na temat obchodów ukazał się w jednej z lokalnych gazet – tutaj:

„- Poprzez przystąpienie do tej akcji chcemy nauczyć młodzież celebrować każdy dzień i przeżywać go z uśmiechem, nie tylko w Tygodniu Szczęścia – mówi Mariusz Domański, dyrektor II LO w Słupsku. – Na początku co prawda uczniowie byli nieco zaskoczeni tą akcją, ale widzimy, że z każdą przerwą na naszej tablicy przybywa karteczek z dobrym słowem i śmieszną anegdotą. Takie akcje uczą umiejętności miękkich, których nie da się w prosty sposób wymierzyć, a tym bardziej ocenić. Dzięki tej akcji można też powiedzieć, że wrzesień, a więc początek roku szkolnego, stał się apoteozą szczęścia, które mamy nadzieję pozostanie w murach szkoły przez cały rok – dodaje na koniec dyrektor.”

Liczę na Was, Kochani😊

Mam poczucie, że my tego Tygodnia Szczęścia w Szkole wcale nie skończyliśmy. Poszerzamy kręgi, zacieśniamy więzi. Nasza podróż właśnie nabiera tempa…


Komentarze(0):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry