23.03.2023

„Zbudź się, motylu –
Późno, całe mile
Są przed nami.”
Basho

Prof. dr hab. Roman Leppert, Anna Przybyło i dr Anna Hildebrandt-Mrozek zapraszają na seminarium naukowe „Edukacyjne konteksty psychologii pozytywnej”, które odbędzie się zdalnie dnia 24 marca (piątek) w godz. 18.00-21.00.

Zapisy na seminarium odbywają się przez formularz rejestracyjny – tu.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom i nie będzie transmitowane na FB.

Seminarium inicjuje naszą współpracę w przedsięwzięciu „Szczęście w Szkole: inspiracje-badania-praktyki”.

Stawiamy sobie 3 cele:

Inspiracje

Bazując na istniejących praktykach i badaniach chcemy inspirować innych do wykorzystywania sprawdzonych i tworzenia nowych narzędzi psychologii pozytywnej w praktyce edukacyjnej. Również inspirować do poznania tej dziedziny wiedzy.

Badania

Chcemy inicjować i podejmować badania w sferze weryfikacji istniejących narzędzi oraz wdrażania nowych w obszarze badania szczęścia w szkole.

Praktyki

Chcemy pokazywać dobre praktyki szkół, przedszkoli ale i sami praktykować w trakcie całego roku poprzez: cykl Przebudzenia, spotkania badawczo-inspiracyjne oraz Tydzień Szczęścia w Szkole.

„Przebudzenia” odbywać się będą w okolicach 20 marca, gdy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Chcemy wówczas zapraszać środowisko edukacyjne do wspólnego pochylenia się nad ideami, nad którymi będziemy pracować długofalowo.

Kulminacją tego będzie Tydzień Szczęścia w Szkole i wydarzenia wokół niego. Co udało nam się wypracować? Jakie są rezultaty? Jakie wyciągamy wnioski?

„Przebudzenia” mają wiosennie budzić do „nowego” i zachęcić do podejmowania działań długofalowych, wychodząc nieco poza ramy tradycyjnego roku szkolnego czy roku kalendarzowego. Praktykowanie pozytywności odbywa się przecież każdego dnia, bez względu na jego charakter roboczy czy wakacyjny.

Naszym gościem będzie dr Tomasz Juńczyk, autor książki „Edukacyjne konteksty psychologii pozytywnej”, psychoterapeuta. Systematycznie doskonali swoje umiejętności, by pracować skutecznie oraz dawać klientom sprawdzone, rzetelne i efektywne narzędzia do aktywnego radzenia sobie z trudnościami. Angażuje się również w działalność naukową, głównie w obszarze psychologii pozytywnej i funkcji poznawczych. wykładowca na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Program spotkania:

1. Powitanie i wprowadzenie – dr Anna Hildebrandt-Mrozek

2. Wykład dr Tomasza Juńczyka

3. Dyskusja – moderatorem prof. dr hab. Roman Leppert

Na spotkanie zapraszają:

Roman Leppert, pedagog, prof. dr hab., Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierownik studiów doktoranckich w zakresie pedagogiki, redaktor naczelny czasopisma „Przegląd Pedagogiczny”; członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN; od dwóch lat prowadzi Akademickie Zacisze, w którym rozmawia z autor(k)ami książek poświęconych pedagogice i edukacji.

Anna Przybyło, filolog, nauczycielka i pasjonatka kreatywnych metod nauczania, organizatorka wydarzeń o charakterze dydaktyczno – artystycznym, twórczyni założeń programowych Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego, pomysłodawczyni i dyrektorka Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu.

Anna Hildebrandt-Mrozek, doktor nauk ekonomicznych, naukowiec i praktyk bazujący na dorobku psychologii pozytywnej, edukacji pozytywnej i ekonomii, z ponad 20-letnim doświadczeniem doradztwa w sferze edukacji i biznesu. Inicjatorka Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole.

W razie pytań zapraszam do kontaktu:)

Anna Hildebrandt-Mrozek

ania@movusmovere.pl

tel. 793 711 725


Komentarze(0):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idź do góry